ÜCRETSİZ PEYZAJ ÇALIŞMALARI

Şehir planlamalarının yapım aşamasında büyük öneme sahip olan genel bahçe ve peyzaj uygulamaları, şehrin görünümü ve insan sağlığı için önemlidir. Her ne kadar büyük, gösterişli yapı ve binalar yapılsa da dış görünüm her zaman ilk dikkat çeken olgu olur. Etrafı peyzaj çalışması yapılmamış bir binaya girerken ne kadar donuk ve soğuk bir atmosfer oluyorsa, peyzaj çalışması yapılmış bina, enerji ve dinamizm ile etrafındaki insanları sarar. Zaten yeterince stresli olan günlük hayatınızda ormandan bir görüntü ya da rengarenk çiçekler ile bezenmiş yol kenarları görmeniz sağlığınız ve psikolojiniz içinde olumlu etki eder. Yeşil alanlar için şehrin gürültüsünü ve negatif enerjisini yuttuğu düşüncesi oldukça doğrudur. Genel bahçe ve peyzaj uygulamaları yapılmasının desteklenmesi ve bu konuda bilinçli kişiler ile çalışılması gerekmektedir.

Bu uygulamaların yapılmasının bir diğer amacı da sağlık açısından insanlara katkısı olması ve ekosistem ve madde döngüsüne katkı sağlamasıdır. Bundan dolayı şehir sokaklarının, özel yapıların etrafının, okul ve evlerin tamamında bu çalışmaların yaygınlık kazanması gerekmektedir. Dinamik yapısı gereği sürekli değişken olan uygulamayı kullanırken hangi bitkinin nerede yetişeceği konusunda bilirkişiler ile iletişime geçmelisiniz. Dekorasyon amaçlı, rastgele yapılan peyzaj çalışması hem size hem de bitkilere zarar verebilir. İklim örtüsü, mevsimsel sıcaklık oranları gibi özellikle bitki için bilinmesi gerekenler vardır. Doğanın kendi kuralları ve şartları olduğundan bu yüzden gözünüze hoş görünse de sizin bahçenize uyum sağlamayacak bitkiler seçtiğiniz mutsuz sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz. Stresten uzaklaşmak isterken daha stresli, yorgun ve sinirli olabilirsiniz. Bitkilerin ve aynı zamanda da sizin ömrünüzü uzatacak bahçe çalışmaları yapıldığında, alacağınız sonuçlar oldukça kaliteli olacaktır.

Mantolama işlemi sonrası çevre temizlik işlemleri dahil olmak üzere temel peyzaj çalışmalarını da müşterilerimize ücretsiz olarak sunmaktayız.

YENİLİKLERDEN HABERDAR OL