compass
 

Kurumsal Kimlik nedir? Nelerden oluşur?
 

Milyonlarca insanı düşünün. Her birinin tipi, konuşma şekli, el hareketleri, mimikleri, giyim tarzı, kullandığı parfüm, saç şekli birbirinden farklıdır. Herkes kendi tarzını yansıtır. Kişinin tarzı ne kadar farklı ve dikkat çekiciyse, o oranda karşısındakinin ilgisi çekmeyi başarır. Bunun sonucunda da çevresindekiler de o kişiyle iletişime geçme isteği uyanır.
 

Kurumsal kimlik de bundan pek farklı değildir. Kurumsal kimlik; pazarlamada bir kurumun, duruşunu ve davranışlarını temsil etme biçimlerinin tümüne verilen addır. Kurumun kendini ifade etme şeklidir. Tıpkı bireylerde olduğu gibi, bir kurumun hedef kitlesiyle iletişime geçebilmesi, onların dikkatini çekebilmesi için sonsuz büyük önem taşır.
 

Kurumsal kimliği oluşturan ana öğeler nelerdir?
 

Logo & Slogan
Logo tasarımı ve slogan bir kurumsal kimliğin oluşumundaki en önemli iki öğedir. Tüketicinin bir markayla ilgili ilk dikkatini çeken öğe o markanın logosudur.
 

AET Cephe Logo:

Firmamızın tescilli marka ve işaretleri izinsiz olarak kullanılamaz!
 

 

Kurumsal Renk ve Font
Kurumsal renkler ve fontlar bir markanın gölgesi gibidir, markayı olduğu her yerde takip eder. Logomuzun kendine has bir hikayesi vardır.
 

Kurumsal Kimlik Rehberi
Bir kurumsal kimlik rehberi, markanın kurumsal kimliğinin kılavuzudur. Bu nedenle son derece önemlidir. Kitaba bakan yabancı biri, markanızın kurumsal kimliğinin nasıl kullanılması gerektiğini kolayca anlamalıdır. Kurumsal kimliğin net olması kadar, korunması da önemlidir. Sürekliliğin sağlanması için de tüm altın kurallar bu kitabın içinde yer alır. Kullanılması gereken renkler, asla kullanılmaması gereken renkler fontlar vb.
 

Çok yakında kurumsal kimlik rehberimizi bu sayfada bulabileceksiniz…
 

Kurumsal kimlik öğeleri 4-5 madde ile sınırlı değildir. marka hayatının her alanında kurumsal kimlik rehberinin kılavuzluğunda ilerlemesidir.
 

YENİLİKLERDEN HABERDAR OL