Söveler ve Lentolar

Mimari projelerde pencerelerde kullanılan dekoratif söve ve lentolar yapılarda ısı yalıtımının yanı sıra cephe tasarımı da sağlanmaktadır. Dış cephede estetik görünüm ve detaylandırma da kullanılan kapı ve pencere söveleri değişik model ve ebatlarda uygulanabilmektedir.

Konutlarınızın dış cephelerine dekoratif bir görünüm kazandıran söve uygulamaları ile birlikte yağmurla birlikte kendini yıkama ve temizleme özelliği olan özel boyalar kullanılarak zaman içinde kirlenmeleri önlenmekte ve uzun seneler konutlarınıza aynı estetik değeri katmaları sağlanmaktadır.


Cephe söve ve lento uygulamaları, profesyonel metotlar ve ürünler kullanıldığı taktirde yapı ömrüne eş değer ömre sahip olmakta, konutlarınıza değer katmaktadır. Söveler çeşitli malzemelerden yapılmaktadır. Bunlar;

  • Çekirdek malzemesi EPS ( Ekspande Polistren )
  • Çimentolu Yonga Levha (Betopan Aksesuar)
  • Elyaf takviyeli Çimentolu Levha (Fibercement Aksesuar)
  • GRC – Cam Elyaf Takviyeli Çimentolu Aksesuarlar (Prekast)

Fibercement (Betopan) SövelerÇimentolu levhalardan yapılmış söveler, Eps Sövelere göre daha dayanıklıdır. Kuşların parça koparmalarına imkan vermez ve vidalamayla montajı yapıldığı için düşme riski de yoktur. Ayrıca Prekast sövelere göre maliyeti çok düşüktür.


Seçilen desen veya dokudaki aksesuar malzemeleri, sahaya 3 metrelik profiller halinde gelir. Gereken ebatlarda kesimi sahada yapılır. “M” profillere 50 cm aralıklarla kullanılan sunta vidaları yardımı ile sabitlenir. Söve ve lento birleşimlerinde 45° veya 90° birleştirme açısı tercih edilebilir. Bu birleşimin yapılmasından sonra birleşim yerinde ince bir fuga açılır.

YENİLİKLERDEN HABERDAR OL